جمشید پژویان با بیان این مطلب گفت: با توجه به اینكه این موضوع دارای حساسیت بالاست، امروز در جلسه خود با خبرنگاران دلایل شورا را كه چرا به این تصمیم رسیده بیان می‌كنم تا مردم خود در خصوص سلامت معامله مخابرات قضاوت كنند.
وی با اشاره به اینكه شورای رقابت تمامی زوایای این موضوع را به دقت بررسی كرده است، افزود: تصمیم شورا پس از گرفتن نظرات متفاوت و بررسی آنها بر این شد كه سهام بلوكی شركت مخابرات به صورت قانونی به كنسرسیوم توسعه اعتماد مبین واگذار شده است. پژویان در پاسخ به این سوال كه چرا یك عضو شورا قبل از اعلام نظر رییس نسبت به اطلاع رسانی در خصوص قطعیت معامله مخابرات اظهار نظر كرده است و آیا با وی نیز همانند رییس سازمان بورس برخورد خواهد شد، گفت: عضو شورای رقابت در جایگاه دیگری نسبت به سازمان بورس قرار دارد و اعضای شورا می‌توانند در این باره اظهار نظر كنند؛ البته قرار بود این موضوع از طریق رییس شورای رقابت بیان شود.
یك عضو شورای رقابت نیز با اشاره به اینكه شورای رقابت تنها رقابتی بودن معاملات را بررسی می‌كند، گفت: پس از تصمیماتی كه در جلسات شورای رقابت گرفته شد، به این نتیجه رسیدیم كه معامله مخابرات درست و قطعی است. مصطفی مطور زاده درباره اعلام قطعیت معامله مخابرات گفت: یكشنبه هفته گذشته شورای رقابت تشكیل جلسه داد و درباره معامله مخابرات نتیجه گیری كرد كه در نهایت قطعیت معامله مخابرات تایید شد.
وی درباره دلایل تایید قطعیت معامله مخابرات گفت: ‌شورای رقابت یك مساله را بررسی می‌كند و آن هم رقابتی بودن معاملات است و به قبل و بعد از معامله كاری ندارد. عضو شورای رقابت گفت: با توجه به اینكه در معامله مخابرات تنها دو شركت كننده (پیشگامان كویر یزد و توسعه اعتماد مبین) حضور داشتند، تصمیمات اتخاذ شده منجر به این شد كه معامله انجام شده درست و قطعی است.
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی درباره نظر پیشگامان كویر یزد درباره این تصمیم افزود: پیشگامان كویر به عنوان شاكی این معامله اعلام كرد قبل از اینكه وارد معامله شود حذف شده كه این نظر درست است و قبل از وارد شدن به معامله حذف شده بود ولی دلایل خاصی برای این مساله وجود داشت.
وی در پاسخ به این سوال كه دلایل حذف پیشگامان قبل از ورود به معامله چه بوده، گفت: براساس تصمیمات جلسات شورا قرار شد رییس شورای رقابت (جمشید پژویان) به عنوان سخنگوی شورا درباره جزییات و مسایلی كه در جلسات صحبت می‌شود، اطلاع‌رسانی كند. گفتنی است معامله 50 درصد سهام مخابرات به‌علاوه یك درصد سهام 18 شهریور امسال به قیمت هر سهم 340 تومان به میزان 22 میلیارد و931 میلیون سهم به ارزش 8/7 هزار میلیارد تومان عرضه شد.
پس از اینكه كنسرسیوم توسعه اعتماد مبین برنده این معامله شد، پیشگامان كویر یزد به عنوان یكی دیگر از نامزدان خرید بلوك مخابرات، در خصوص حذف خود از جریان معامله شكایت كرد.
براساس شكایت پیشگامان، قرار شد شورای رقابت این مساله را بررسی كند كه پس از جلسات متعدد در نهایت یكشنبه هفته گذشته قطعیت این معامله تایید شد.